Dziel siębiletami!

Dziel siębiletami!”

Kampania znaczków zorganizowana przez Przyjaciół Przyrody” Berlin e.V.

O co tu chodzi?

Ideą tej kampanii jest łączenie postulatów politycznych z praktyką solidarności. Z jednej strony chcemy podkreślić, jak coraz więcej osób jest marginalizowanych z powodu ich sytuacji społecznej i połączonego z nią brakumobilności, z drugiej strony chcemy zidentyfikować możliwości do kolektywnych działań istniejących w życiu codziennym.

Bierz udział, powiadom znajomych, rozdawaj znaczki!

Ludzie w mieście muszą korzystać z autobusów, pociągów i metra, jeśli mają uczestniczyć w życiu społecznym, odwiedzać przyjaciół, chodzić do kina czy też po prostu wyjść na miasto. Do transportu miejskiego każdy potrzebuje biletu. Niestety, ta mobilność dla wielu nie jest oczywista, jeśli po prostu nie starcza pieniędzy na bilet, który bądź co bądź kosztuje 5 euro za jazdę w dwie strony.

To jest powodem, dlaczego wiele osób jest albo wyłączonych z życia społecznego, albo teżjeździ „na czarno”, żeby nie całkiem popaść wspołeczną izolację.

Dotyczy to młodych ludzi, którzy chcą odwiedzićswoich przyjaciół na równi z tymi, którzy ubiegają się o świadczenia w ramach ustawy o azylantach, jak równieżtych, którzy z powodu cięć socjalnych i obniżki dochodów muszą liczyć każde euro. Dobrym tego przykładem są matki i ojcowie, którzy żyją z zasiłku ALG-II i mają tylko 19.20 € miesięcznie na korzystanie ze środków transportu miejskiego.

Apelujemy do wszystkich, żeby wyciągnąć pomocną dłoń i okazać solidarnośćz tymi ludźmi w życiu codziennym. To jest proste, jeśli się ofensywnie wykorzysta możliwości prawne polityki transportowej BVG.

(..) W VBB – bilety okresowe pozwalają na przewóz dodatkowy jednej osoby dorosłej i maksymalnie do trójki dzieci w wieku od 6 do 14 lat od poniedziałku do piątku od
20: 00, podobnie w Soboty, Niedziele, 24go i 31go Grudnia, a we wszystkie
święta całodziennie

Nasza kampania znaczków skierowana jest do tych wszystkich posiadaczy biletów okresowych, którzy chcą pokazać solidarność poprzez wykorzystanie możliwości polityki transportowej i przez noszenie w prominentnym miejscu znaczka stworzonego przez „Przyjaciół Przyrody” w Berlinie. Oczywiście z drugiej strony, kierujemy się do tych osób, które nie mogą sobie pozwolić na bilet, żebyrozpoznały i używały tę szansę na „jazdę z kimś razem”.

W tej kampanii chcemy zwrócić uwagę na rosnące ubóstwo w naszym społeczeństwie i zacząć wywierać presję polityczną. Dlatego mamy nadzieję na szeroki udziału osób indywidualnych, jak również inicjatyw i organizacji.

Znaczek i materiał informacyjny ( pocztówki, naklejki) można zamówić bezpłatnie pod adresem geschaeftsstelle@naturfreunde-berlin.de lub odebrać w biurze urzędu federalnego (Bundesgeschäftsstelle) na Warschauer Straße 58a/59a.

 

Kliknij tutaj na dostęp do materiałów polityki transportowej BVG.